webináře
Zjistit více
Často opakujeme, že se fotovoltaika vyplácí. A že má přínos nejen pro ekologii a snižování emisí, ale také pro finanční úspory – a to zásadní.
Obecně se ale kolem solární energie drží spousta mýtů a dokonce lží. I proto jsme se rozhodli shromažďovat všechna dostupná data z provozu našich realizací. Představíme vám výsledky z reálných, fungujících realizací. A protože už máme některé z nich v provozu déle než rok, máme pro vás i první celoroční výsledky efektivity.
Jako speciální host s námi bude Mgr. Alena Juhászová, předsedkyně výboru SVJ v Plzni, která se podělí o své zkušenosti s fotovoltaikou po více než roce používání. Dozvíte se, jak fotovoltaika funguje v praxi z pohledu uživatele a jaké přínosy přináší v každodenním životě.
Webinář
Zjistit více
Výbory SVJ potřebují vědět, proč by do fotovoltaiky měly dát peníze. Což znamená aspoň v základech. Jak to vlastně celé funguje a dá se tomu věřit? Kolik elektřiny nám solární panely vyrobí, může být vůbec fotovoltaika zrovna na našem domě? Co to stojí? A vážně se nám instalace vždycky vyplatí? Nezničíte nám střechu? Nerozvrtáte celý dům? Nebudou lidi nadávat, že to dělá randál? A podobně.
Na tohle všechno se stručně a jasně dnes pokusí odpovědět dnešní webinář a hlavně přímo ředitel společnosti Domy sobě Stanislav Gaj.
Webinář
Zjistit více
Když si na schůzi SVJ nebo bytového družstva odhlasujete fotovoltaickou elektrárnu (FVE) a podepíšete smlouvu, může se začít s realizací. Respektive s přípravami, protože u bytových domů předchází instalaci samotné složitý proces schvalování projektové dokumentace různými úřady a institucemi. FVE pro bytové domy je totiž úplně jiná disciplína než solární panely pro rodinné domy, kterou skutečně zvládne kde kdo. V případě fotovoltaiky pro činžák se nezkušená firma nejspíš zasekne už při shánění prvního razítka, kterých budete (na rozdíl od solárů pro rodinné bydlení) potřebovat spoustu...
Jak zařídit, aby všechno netrvalo rok? Úřady popohnat nejde, ale pokud máte firmu, která ví, co dělá, můžete ušetřit týdny i měsíce času. Abyste se nespálili, při hledání spolehlivého partnera rozhodně nedávejte na doporučení „odborníků“ z internetu. Pokud vám jde o fotovoltaiku pro bytovku, činžák nebo panelák, jediná čistě specializovaná firma jsou stále Domy sobě. Služby pro SVJ a bytová družstva nabízí i další firmy – v jejich portfoliu ovšem najdete převážně rodinné domky. A jak jsme psali, to je úplně jiná disciplína.
Proč spoléhat na specialisty, to vám napoví záznam původně živého přenosu webináře, kde proces realizace fotovoltaiky pro SVJ a bytová družstva podrobně přiblížili ředitel projektu Stanislav Gaj a manažer realizací Patrik Strnadel. Za stranu objednavatele se do diskuze zapojila Mgr. Alena Juhászová, předsedkyně výboru SVJ v Plzni, kde Domy sobě předávaly realizaci nedávno.
Webinář
Zjistit více
V našem prvním webináři přinášíme shrnutí změn ve fotovoltaice pro bytové domy v roce 2023. První balíčky zákonných norem komunitní energetiky totiž přinesly důležité novinky do světa fotovoltaiky pro paneláky a další bytové domy libovolného stáří.
Webinář
Zjistit více
Lex OZE II je balíček legislativních opatření pro obnovitelné zdroje energie (OZE), který má za tudíž za cíl i podporu a rozvoj fotovoltaiky. Ředitel Domy sobě Stanislav Gaj mluví o očekáváních, která od Lex OZE II všichni máme.
Webinář
Zjistit více
Od letošního ledna platíme za elektřinu v průměru o 16 % více, než na podzim. Není to ale kvůli cenám energie samotné, nýbrž kvůli nárůstu poplatků okolo. Aktuálně tedy v měsíčních platbách stojí elektřina samotná asi 60 %, zbylých 40 % je právě tzv. regulovaná složka ceny. Tu neovlivňuje trh, ale vládní rozhodnutí. A jsou to právě různé poplatky okolo dodávek elektřiny. Proto na ně také neplatí žádná snaha o snížení spotřeby. Tyto paušály se víceméně nemění.
Zdá se vám 40 % z ceny za distribuci a další poplatky dost? Nicméně – na začátku letošního roku Martin Durčák, šéf ČEPS, což je Česká elektroenergetická přenosová soustava, otevřeně řekl, že ani takové nastavení není v součastnosti dostatečné. Například v Německu mají poměr energie vs. poplatky zhruba 30/70 – cena za elektřinu tedy tvoří asi jen 30 % celkové měsíční platby. A k takovému stavu prý spějeme i u nás.
Dnes si tedy řekneme, jak ušetřit nejen na elektřině, pomocí fotovoltaiky, ale také na těch stále rostoucích poplatcích okolo. A protože je to složité téma, máme tady odborníka přímo z Veolie, který je ale zároveň naším ředitelem přes obchodní záležitosti, Marka Antla.
Webinář
Zjistěte do 24 hodin, kolik může díky fotovoltaice ušetřit váš dům.
Letenské sady 1500/80, 170 00 Praha 7
(vstup z Františka Křížka 490/4)